NIEDZIELA PALMOWA czyli MĘKI PAŃSKIEJ (2019-04-14)

1. Dzisiaj: Poświęcenie Palm podczas każdej Mszy Świętej. Gorzkie Żale w Sanktuarium o 14.30 w Farze o 17.15; ustanowione przez Sejm RP święto chrztu Polski (14.04.966 r.).

2. W tym tygodniu: Spowiedź Wielkanocna: w poniedziałek w kościele św. Barbary,  we wtorek i środę w naszym kościele parafialnym – od 9.00 do 12.00 i od 15.00 do 19.00, z przerwami o 10.00, 16.00 i 18.00; we środę po Mszy wieczornej Krąg Biblijny i Liturgiczny; kancelaria nieczynna – sprawy pilne po Mszy wieczornej.

TRIDUUM PASCHALNE – w Wielki Czwartek i Wielki Piątek adoracja do 23.00; w WIELKI CZWARTEK nie ma Mszy Świętej rano; Msza Wieczerzy Pańskiej o 18.00; podczas Mszy poświęcenie chlebów i składka na CARITAS.

WIELKA SOBOTA – adoracja przy Bożym Grobie od 7.00; POŚWIĘCENIE POKARMÓW od 8.00 do 13.00 – co pół godziny oraz: o 9.00 przy budynku OSP na ul. Ogrodniczej i o 10.00 na ul. 3 Maja; Liturgia Wigilii Paschalnej o 19.00; po Liturgii Wigilii Paschalnej sprzątanie kościoła (ok. godz. 21.00 do sprzątania prosimy Radę Parafialną).

3. W przyszłą niedzielę: UROCZYSTOŚĆ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO; adoracja Najświętszego Sakramentu od 5.30; Msza Święta z procesją rezurekcyjną o 6.00; prosimy Grupy Parafialne o przygotowanie feretronów i chorągwi; zgodnie z tradycją zapraszamy do adoracji i procesji rezurekcyjnej: Orkiestrę, Strażaków, Rycerzy Matki Bożej Królowej Rodzin, Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Świętej, harcerzy, poczty sztandarowe i grupy duszpasterskie; w Wielkanoc Msze Święte w kościele parafialnym tylko przed południem, ostatnia Msza w Sanktuarium o 15.15.

4. W Poniedziałek Wielkanocny: po Mszy o 12.00 – procesja na cmentarz.

5. Zachęcamy do czytania czasopism religijnych: w Niedzieli o gestach i symbolach liturgii Triduum Paschalnego; w Gościu Niedzielnym o nawróceniu umysłu; w Źródle o przeżywaniu Wielkiego tygodnia w rodzinie.

6. Ogłoszenia różne: dziękujemy za troskę o porządek w naszych kościołach; w tym tygodniu prosimy do kościoła parafialnego 3 razy: w poniedziałek z ul. Iwaszkiewicza 6 (nry 31-40); we środę z ul. Iwaszkiewicza 6 (nry 41-50); w sobotę ok. godz. 21.00 Rada Duszpasterska; w  Sanktuarium - we środę po Mszy wieczornej z ul. Konopnickiej.

NIEDZIELA PALMOWA czyli MĘKI PAŃSKIEJ (2019-04-14)

WIELKI PIĄTEK – adoracja w Ciemnicy od 7.00; o 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia z Rodziną bł. Edmunda Bojanowskiego; o 17.00 Droga Krzyżowa wokół Kościoła Parafialnego o 18.00 Liturgia Męki Pańskiej; po nabożeństwie przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego, o 20.00 Gorzkie Żale; adoracja do 23.00; obowiązuje post ścisły i nie ma żadnej dyspensy; w Wielki Piątek rozpoczyna się Nowenna do Miłosierdzia Bożego.

4. W Poniedziałek Wielkanocny: po Mszy o 12.00 – procesja na cmentarz.

15 lipca 2018 r. naszą parafię odwiedził bp Jacques Koffi - biskup diecezji San Pedro na Wybrzeżu Kości Słoniowej, w której posługuje nasz rodak, ks. Antoni Sokołowski.

W dniu 9 maja 2017 r. młodzież z parafii: Przemienienia Pańskiego, św. Anny i św. Urszuli przystąpiła do Sakramentu Bierzmowania. Sakramentu udzielił bp Jan Wątroba.

Zapraszamy do odwiedzenia naszej parafii na Facebooku

w Wielki Poniedziałek - w kościele św. Barbary w Ropczycach,

w Wielki Wtorek i Środę - w kościele Przemienienia Pańskiego w Ropczycach

OD 9.00 DO 12.00 i OD 14.00 DO 18.00

(PRZERWA o 10.00 i 16.00)

============

DLA TYCH CO NIE MOGĄ ZDĄŻYĆ,

DODATKOWA MOŻLIWOŚĆ SPOWIEDZI

od 18.30 do 19.00.

================

Przypominamy o konieczności dobrego przygotowania się do spowiedzi przez:

spełnienie 5 warunków dobrej spowiedzi:

rachunek sumienia, żal za grzechy, mocne postanowienie poprawy, szczera spowiedź, zadośćuczynienie Panu Bogu i ludziom.

2 kwietnia do grona ministrantów zostało przyjętych trzech chłopców: Jakub Sowa, Mikołaj Szczepkowicz i Jakub Ślusarczyk. Nowym ministrantom życzymy błogosławieństwa Bożego i gorliwości w pełnieniu służby przy ołtarzu.

W piatek 7 kwietnia z Ropczyc do Niewodnej wyruszy Ekstremalna Droga Krzyzowa, ktorej trase przygotowali harcerze z ropczyckiej fary. EDK to calonocna, 40km wyprawa, ktorej celem jest doswiadczyc bliskosci Boga w trudnosciach wedrowki. Droga Krzyzowa rozpocznie sie msza swieta w sanktuarium NMP w Ropczycach o godzinie 19.30 i nastepnie patnicy wyrusza do Niewodnej. Zapraszamy do wziecia udzialu. Wiecej informacji oraz zapisy na www.edk.org.pl i facebooku: edk.ropczyce

Wiecej informacji oraz zapisy na www.edk.org.pl i facebooku: edk.ropczyce

W DNI POWSZEDNIE,

MSZE ŚWIĘTE W ROPCZYCKIM SANKTUARIUM

O GODZINIE 16.30.

W dniu 11 lutego 2017 r. odbył się Turniej Ministrantów i Lektorów w piłce nożnej o puchar Księdza Dziekana Dekanatu ropczyckiego. Zawody miały miejsce na sali gimnastycznej Zespołu Szkół nr 2 w Ropczycach. Nasi ministranci zdobyli 3 miejsce w kategorii Szkoły Podstawowej, natomiast gimnazjaliści zajęli 2 miejsce. Gratulujemy.

Wirtualny spacer

1. Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Ropczycach - https://goo.gl/maps/bnmCQB6cZX12

2. Kościół Parafialny pw. Przemienienia Pańskiego w Ropczycach - https://goo.gl/maps/vAqzst8RiA62

Msza Święta na żywo