Nie ma chyba parafii na świecie, gdzie nie byłoby ministrantów czy lektorów, którzy służą Panu Bogu przy ołtarzu. Kiedy ich nie ma to gołym okiem widać że liturgia jest uboższa, czegoś brakuje. Parafia Przemienienia Pańskiego  może szczycić się wieloma ministrantami i lektorami., ale mogło by ich być jeszcze więcej.  Bycie ministrantem to wielki zaszczyt, bo nie każdy może być tak blisko ołtarza, dotykać naczyń liturgicznych i świętych ksiąg. Bycie ministrantem to również dobra okazja do formacji sumienia i ćwiczenia swego charakteru.

W naszej parafii jest 40 ministrantów i lektorów, którzy gorliwie i sumienie wypełniają swoje obowiązki. Przede wszystkim posługują w czasie Mszy św. Każdy ministrant ma wyznaczony dyżur w niedzielę i w dniu powszednim. W czasie większych uroczystości ministranci chętnie angażują się w liturgię i dzięki nim wygląda ona tak pięknie, czego dowodem są pochwały od księży biskupów odwiedzających naszą parafię, czy różnych gości.

Wiedzę teoretyczną i praktyczną ministranci zdobywają w czasie zbiórek, które rozpoczynają się w każdy czwartek o godz. 18. Za zaangażowanie i wypełnianie swoich obowiązków ministranci otrzymują punkty, które decydują o ilości wyjść na kolędę.

Oprócz tego ministranci mile spędzają razem czas. Są organizowane ogniska, wyjazdy, pielgrzymki. W salce ministranckiej jest stół do ping-ponga. Ministranci chętnie grają w piłkę nożną z ks. Przemkiem.

Wszystkich chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami serdecznie zapraszamy. Jest to wielki zaszczyt i wspaniała przygoda. Można zapisać się codziennie u ks. Tomasza

Wtorek, XXIX Tydzień zwykły
Rok B, II
Dzień Powszedni albo wspomnienie św. Jana Kapistrana, prezbitera albo wspomnienie św. Józefa Bilczewskiego, biskupa